آموزش شستن فرش های فانتزی

 آموزش شستن فرش های فانتزی

در سال‌های اخیر کف منازل را به جای موزائیک، سرامیک و سنگ می‌کنند و همین سبب شده که افراد برای زیبایی بخشیدن به خانه از فرش های فانتزی به جای فرش معمولی استفاده کنند. ولی حتما به این نکته توجه داشته باشید که برای خرید فرش فانتزی باید فرش را از یک نمایندگی معتبر بخرید. چون امروزه فرش های فانتزی بی کیفیت و چینی در بازار فراوان است که با یک جارو کردن معمولی همه پرزهای آن جذب شده و فرش فانتزی شما مانند یک فرش بید خورده می‌شود.

 

 

آموزش شستن فرش

 

آموزش شستن فرش های فانتزی

 

آموزش شستن فرش های فانتزی

 

بیشتر افرادی که از فرش فانتزی استفاده می کنند این سوال ها برایشان پیش آمده که آیا شستن این فرش ها با فرش های معمولی تفاوت دارد؟ و اینکه چه نکاتی را باید برای شستن فرش های فانتزی رعایت نمود؟
باید بگوییم که نحوه شستن و لکه برداری کردن فرش فانتزی و فرش معمولی مثل هم می‌باشد ولی برای شستن فرش های فانتزی در خانه باید یک سری نکات را رعایت کنید که ما در این متن آموزش شستن فرش های فانتزی را برای شما توضیح می دهیم پس با ما همراه باشید.

 

مراحل و نکات شستن فرش فانتزی

جنس و ساختار فرش فانتزی بسیار ظریف و حساس می‌باشد پس زمانی که می خواهید فرش فانتزی را جارو کنید حواستان باشد که این کار را به آرامی و احتیاط انجام دهید.

 

لوازم مورد نیاز برای شستن فرش های فانتزی

سرکه، آب، جارو برقی، جوش شیرین و برس از لوازمی هستند که برای شستن فرش فانتزی احتیاج می باشند. معمولا فرش های فانتزی ابعاد کوچکتری نسبت به فرش های معمولی دارند. بعضی از این فرش ها به حدی کوچک هستند که حتی می توان آن‌ها را در حمام خانه شست و در جایی مثل ایوان، تراس یا دیوار انداخت تا خشک شوند.

 

مراحل شستن فرش فانتزی

1. در ابتدا لازم است که گرد و غبار روی فرش را رفع نمود. برای رفع گرد و غبار فرش های فانتزی نمی‌توان از روش سنتی و مکانیکی استفاده کرد چرا که این فرش ها بسیار حساس می‌باشند و ممکن است که با این روش ها به فرش آسیب برسد؛ بنابراین برای رفع گرد و غبار این فرش ها بهتر است که از جارو برقی استفاده نمایید. به این صورت که توان جارو برقی را روی حالت متوسط گذاشته تا به پرزهای فرش صدمه ای وارد نشود البته در صورتی که از کیفیت فرش خود مطمئن باشید می توانید توان جارو برقی را روی حالت حداکثر بگذارید.
2. در صورتی که فرش شما لکه گرفته می توانید سرکه و جوش شیرین را ترکیب کرده و روی قسمت های لکه دار فرش بریزید به این صورت که اگر فرش کوچک است بر روی همه آن یا قسمت هایی که لکه دارد جوش شیرین ریخته و بعد آب و سرکه را با هم ترکیب کرده روی فرش بریزید در آخر هم با یک فرچه فرش را بسابید تا همه لکه ها از بین بروند.
3. برای اینکه فرش را آبکشی کنید و جوش شیرین و سرکه را از روی فرش پاک کنید مقدار کمی آب ولرم روی فرش بریزید و بعد با حوله روی فرش بکشید تا هم آب فرش گرفته شده و هم سرکه و جوش شیرین روی فرش پاک شود و بوی سرکه نیز از بین برود.
4. بهترین کار برای خشک نمودن فرش فانتزی قرار دادن فرش در هوای آزاد می‌باشد.

 

آموزش‌های پلاک

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *