استفاده از اینترنت برای نظافت منزل!

 استفاده از اینترنت برای نظافت منزل!

تا چندین سال قبل نظافت منزل آنلاین موضوعی ناشناخته بود. در واقع در گذشته تلاش برای تمیزی خانه با دردسر همراه نبود.

خود اعضای خانواده این کار را انجام می‌دادند یا یک نظافتچی مورد اعتماد تمام خویشاوندان داشتند که کار نظافت منزل را بر عهده می‌گرفت و به مرور زمان به فردی از همان خانواده تبدیل می‌شد.

ولی امروزه با شلوغی روزافزون شهرها و دور شدن همه از یکدیگر، اعتماد به افراد غریبه بسیار سخت شده است و کمتر کسی را خانواده‌ها به داخل حریم خصوصی منزل خود راه می‌دهند.

به عبارت دیگر، پیدا کردن یک نظافتچی کارکشته و قابل اعتماد کمی دشوار شده است تا استفاده از خدمات آنلاین نظافت منزل بیشتر از همیشه طرفدار پیدا کند.

اپلیکیشن‌های خدمات منزل حالا کاربران بیشتری پیدا کردند و به مشتری اجازه انتخاب از بین خدمات گوناگون را می‌دهند.

مزایای سفارش خدمات نظافت منزل آنلاین

سرویس نظافت پلاک

شاید نسبت به استفاده از این خدمات آنلاین تردید داشته باشید، ولی بهتر است مزایای آن را با یکدیگر بررسی کنیم.

اعتماد به فرد نظافتچی

همانطور که گفتیم اطمینان به کارگران منزل سخت شده است.اما یک شرکت ارائه‌دهنده خدمات نظافت منزل آنلاین از کارگران با گواهی عدم سوء پیشینه استفاده می‌کند.

بنابراین در صورت بروز مشکل می‌توانید از طریق شرکت به راحتی پیگیری کنید.

اطمینان از تجربه کارگر نظافتچی

با توجه به این که می‌دانید از خدمات یک شرکت معتبر نظافتچی استفاده می‌کنید، خیالتان از تجربه و مهارت نظافتچی جمع خواهد بود.

نبود محدودیت برای حضور کارگر نظافتچی

استفاده از خدمات نظافت منزل آنلاین به شما اجازه می‌دهد در هر زمانی از ساعات کاری خواستید نیروی خدماتی درخواست کنید و مانند گذشته و به شکل سنتی مجبور به انتظار و پیدا کردن نیروی خوب نباشید.

همچنین می‌توانید روی ساعت ورود و خروج کارگر کنترل داشته باشید.

رسیدگی سریع به درخواست‌ها

یکی دیگر از مزایای استفاده از خدمات یک شرکت خدماتی آنلاین رسیدگی سریع به درخواست‌ها است تا بدون توجه به محل زندگی شما در سریع‌ترین زمان ممکن نیروی نظافتچی برایتان فرستاده شود.

قابلیت انتخاب جنسیت کارگر نظافتچی

نگرانی بسیاری از خانواده‌ها جنسیت کارگر است، ولی حالا می‌توانید براساس نیاز و آسایش خود جنسیت کارگر را تعیین کنید.

چطور یک شرکت خدماتی خوب انتخاب کنیم؟

حالا که با مزایای استفاده از خدمات نظافت منزل آنلاین آشنا شدید، اجازه دهید ببینیم چطور باید یک شرکت نظافتی خوب را انتخاب کنید.

اعتبار شرکت

بدون شک مهم‌ترین ویژگی یک شرکت اعتبار آن است. شرکت‌های بدون نام و نشان قابل اعتماد نیستند.

تبعات استفاده از شرکت‌هایی که فصلی هستند و صلاحیت اعزام کارگر ندارند خوشایند نیست. همچنین اعتبار یک شرکت خدماتی خوب نظرات مشتریان آن است که اطلاعات زیادی در اختیارتان می‌گذارد.

تنوع خدمات

زمان انتخاب بهتر است شرکتی را انتخاب کنید که تنوع خدمات آن بسیار بالا باشد. بنابراین بتوانید تمام کارهای نظافت منزل خود را به یک شرکت بسپارید.

از جمله خدماتی که یک شرکت حرفه‌ای ارائه می‌دهد می‌توانیم به تمیز کردن سرویس‌های بهداشتی و شستن دیوارها، نظافت راه‌ پله‌ها و پارکینگ، پشت‌بام و حتی آسانسور اشاره کنیم.

حتما بررسی کنید شستن دیوارها را کارگر خانم انجام می‌دهد یا آقا تا بعدا مشکلی پیش نیاید.

سادگی ثبت سفارش

اولین پل ارتباطی شما با یک شرکت نظافتی، درخواست برای استفاده از خدمات است و بنابراین انجام ساده و بدون دردسر آن به معنای ارزشی است که شرکت برای مشتریان خود قائل می‌شود.

چون به صورت آنلاین درخواست خود را ثبت می‌کنید باید بتوانید فقط با چند کلیک از خدمات مختلف استفاده کنید و در وقتتان صرفه‌جویی شود.

همچنین باید بتوانید سفارش خود را پیگیری کنید و از زمان رسیدن کارگر نظافتچی مطلع شوید.

کیفیت بالا

یک شرکت خدماتی خوب کیفیت بالا را سرلوحه فعالیتش قرار می‌دهد و همیشه آن را ضمانت می‌کند.

علاوه بر این، حق مشتری می‌داند که بابت هزینه‌ دریافتی خدمات بسیار بالا دریافت کند. شرکت با فرستادن یک نیروی کاری با اخلاق همچنین سعی می‌کند اعتماد مشتریان را به دست آورد.

کیفیت بالای خدمات در گروی آموزش نیروی کار، بررسی سوءسابقه کارگر و آموزش رفتار با مشتریان است و یک شرکت  معتبر انجام چنین کارهایی را جزو اصول حرفه‌ای خود قرار می‌دهد.

پشتیبانی عالی

یک شرکت خوب حتما یک پل ارتباطی بین خود و مشتریانش برقرار می‌کند تا در صورت بروز مشکل بتوانند با شرکت تماس بگیرند و آن را رفع کنند.

پشتیبانی عالی از جمله نکات مهم در انتخاب یک شرکت نظافتی است، چون ممکن است بین شما و نیروی نظافتچی به هر دلیل اختلاف پیش بیاید و شرکت باید پاسخ‌گوی مشکلات احتمالی مانند دیر رسیدن نیرو باشد.

پشتیبانی عالی در وقت و هزینه‌های شما قطعا صرفه‌جویی می‌کند. هیچکس دوست ندارد به دلیل راضی نبودن از یک کارگر مجددا نظافت منزل را به دیگری بسپارد!

سیاست‌های قیمتی شفاف

بدون شک قیمت یکی از عوامل تاثیرگذار در انتخاب یک شرکت است. افراد کیفیت بالا دوست دارند، ولی همچنین می‌خواهند سیاست قیمت‌گذاری شفاف و منطقی باشد.

قیمت‌های نجومی مشتری را فراری می‌دهد و یکی از دلایل نارضایتی افراد در کار با شرکت‌های سنتی نظافتی قیمت‌های نامشخص است.

اما زمان استفاده از خدمات آنلاین یک شرکت نظافتی آگاهی کامل از قیمت‌ها و جلوگیری از مشکلات بعدی است.

بنابراین، نه شرکت و نه خود کارگر دیگر به ناحق از شما نمی‌توانند پولی درخواست کنند.

گستردگی محدوده خدمات

یک شرکت حرفه‌ای محدوده خدمات نظافتی گسترده دارد تا مشتریان آن بدون توجه به موقعیت زندگی خود بتوانند از خدمات شرکت استفاده کنند.

نظرسنجی پس از ارائه خدمات

یکی از معایب کار با شرکت‌های سنتی نظافتی نارضایتی مشتریان است که نادیده گرفته می‌شود و هیچکس رسیدگی نمی‌کند.

اما دنیای آنلاین ارتباط بین شرکت‌ها و مشتریان را بیشتر کرده است و یک شرکت خدماتی خوب پس از ارائه خدمات خود از مشتری نظرسنجی می‌کند و دلایل نارضایتی او را جویا می‌شود.

پرسیدن سوال در مورد ارائه خدمات نشان می‌دهد شرکت مربوطه قصد بهبود کیفیت کار خود را دارد و به مشکلات رسیدگی می‌کند.

از طرف دیگر، در مشتری نیز حس خوبی شکل می‌گیرد و احتمال استفاده از خدمات مجدد بالا می‌رود.

نکات نظافت خانه

نکات کلیدی نظافتی

تمیز نگه داشتن منزل کاری است که اعضای خانواده همیشه با آن درگیر هستند و بهتر است این کار منظم انجام شود.

ولی تمیز کردن منزل مانند هر کار دیگری نکات و ترفندهای خاص خود را دارد. مهمترین نکته این است که نباید تنها نزدیک به عید خانه را تمیز و ضدعفونی کنید و در سایر روزهای سال آن را پشت گوش بیاندازید.

در واقع، نظافت خانه در فواصل زمانی کوتاه‌تر نه تنها باعث خواهد شد جلوی ریخت و پاش را بگیرید، بلکه از فشار روزهای نزدیک به عید کم کنید.

اجازه دهید در ادامه چند نکته را برای تمیز کردن خانه توضیح دهیم

برای نظافت برنامه‌ریزی داشته باشید

همیشه دقت کنید نظافت منزل، آشپزخانه و سایر بخش‌ها تنها برای برگزاری مراسم یا نزدیک شدن به روزهای مهمی مانند عید نوروز نیست.

اگر خانه را هفتگی گردگیری کنید و جارو بکشید، خودتان از تمیزی آن بیشتر لذت خواهید برد و همچنین اگر برایتان مشکل پیش بیاید از تمیزی منزل زمان برگزاری یک مراسم خاص مطمئن هستید.

تمیزی اتاق خواب و اتاق نشیمن اولویت‌تان باشد

سعی کنید یک روز در هفته را به نظافت محل‌هایی مانند اتاق نشیمن اختصاص دهید که بیشتر در معرض آلودگی با انواع باکتری‌ها و ویروس‌ها قرار دارند.

از تمیزی آشپزخانه با جان و دل مراقبت کنید

آشپزخانه یک از محل‌هایی است که افراد خانواده روزانه در آن زیاد رفت‌ و آمد می‌کنند و با آن که مهمان ممکن است وارد آن نشود، ولی تمیزی آن را در اولویت قرار دهید.

بهتر است یک برنامه زمانی برای تمیز کردن دوره‌ای آشپزخانه داشته باشید تا جلوی جمع شدن چربی و آلودگی را روی کابینت‌ها، دیوارها و دیگر سطوح آشپزخانه بگیرید.

آشپزخانه یکی از مهمترین مکان‌هایی است که میکروب‌ها آن را بسیار دوست دارند و با تمیز نگه داشتن آن، حتی زمان استفاده از خدمات نظافتی آنلاین در هزینه‌های خود صرفه‌جویی می‌کنید.

سرامیک‌ها را هر دو هفته یک مرتبه تی بکشید

سرامیک‌های کف خانه و آشپزخانه به علت تردد افراد سریع ممکن است جرم بگیرند و کثیف شوند. بنابراین با تمیز کردن منظم آن‌ها که بهتر است هر دو هفته یک مرتبه انجام شود، سلامت افراد خانه را حفظ می‌کنید.

از طرف دیگر، این کار جلوی تجمع لک و چرک و تغییر رنگ سرامیک‌ها به دلیل کثیفی را می‌گیرد.

از روفرشی استفاده کنید

یکی دیگر از ترفندهای نظافت خانه استفاده از روفرشی برای مراقبت از فرش‌ها است.

این نکته بیشتر برای افراد دارای فرزند کوچک است تا بتوانند جلوی ریختن مایعات، چسبیدن خمیر بازی و مشکلات احتمالی دیگر را بگیرند.

نتیجه استفاده از روفرشی سالم ماندن فرش‌ها، لک نیفتادن فرش‌ها و دردسر کمتر برای تمیزی خانه است، چون به راحتی می‌توانید روفرشی را بتکانید و دوباره پهن کنید!

نظافت حمام و سرویس‌های بهداشتی را جدی بگیرید

نظافت محیط حمام و سرویس‌های بهداشتی و استفاده از ضدعفونی‌کننده‌ها برای کاسه توالت یا شیر آب جلوی تجمع باکتری‌ها را می‌گیرد.

همچنین پس از استفاده از دوش می‌توانید از اسپری‌های ضد عفونی‌کننده استفاده کنید تا کپک و دوده شکل نگیرد.

توصیه می‌کنیم برای دستشویی هر دو ماه یک مرتبه داخل کاسه توالت مواد سفیدکننده بریزید تا از شر میکروب‌ها خلاص شوید.

زمان تمیز کردن خانه هیچ چیزی را از قلم نیندازید

برخی از افراد زمان نظافت خانه بعضی از وسایل که باید شسته شوند را نادیده می‌گیرند.

اما بهتر است حتی گوشی تلفن، سطل‌های آشغال و روی ماشین لباسشویی و ظرفشویی را گردگیری کنید و دستمال بکشید. مطمئن باشید خودتان از این تمیزی لذت خواهید برد.

تمیزی دیوارها و کابینت‌ها

با رعایت نکات بالا بدون شک کمتر به تمیز کردن دیوارها و کابینت‌ها نیاز خواهید داشت و راحت‌تر شسته می‌شوند.

گرچه اگر برای تمیز کردن خانه باید این کار را انجام دهید از شوینده‌های خانگی مانند سرکه، شامپو فرش و صابون استفاده کنید، چون ترکیب شوینده‌های شیمیایی گازهای سمی زیادی آزاد می‌کنند و ممکن است به ریه‌های شما آسیب بزند.

بلاگ پلاک

https://pelak.com

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *