خدمات تعویض روغن در محل پلاک

تعویض روغن یکی از ساده‌ترین کارهایی است که باید برای مراقبت از خودرو انجام دهیم. با این حال بسیاری از ما به علت کمبود وقت و درگیری‌های روزمره از این کار مهم غافل می‌شویم. خوشبختانه این روزها سرویس‌های آنلاین درخواست خدمات مانند پلاک به وجود آمده‌اند که انواع خدمات تعمیر و مراقبت از خودرو را در محل و زمان موردنظر شما ارائه می‌کنند. یکی از این خدمات تعویض روغن در محل است که در این مطلب از مجله پلاک به شما معرفی خواهیم کرد.

 

بهترین زمان تعویض تسمه تایم چه موقع است؟

 

تعویض روغن در محل

 

اهمیت تعویض روغن برای سلامت اتومبیل

وظیفه روغن موتور این است که به عنوان روان‌کننده و پاک‌کننده میان قطعات موتور قرار بگیرد و عملکرد آنها را تسهیل کند. روغن به تدریج و با کار کردن موتور کثیف می‌شود و در معرض تجزیه حرارتی و اکسیداسیون قرار می‌گیرد.

زمان مناسب برای تعویض روغن با توجه به نوع خودرو، روغن موتور و شرایط  محیطی ممکن است بین هر 4000 کیلومتر تا 12000 یک بار متفاوت باشد. برای تعیین اینکه دقیقا چه زمانی برای تعویض موتور ماشین شما مناسب است بهتر است با یک فرد متخصص مشورت کنید. همچنین با گذشت زمان و کسب تجربه متوجه می‌شوید که اتومبیل شما چه زمانی نیازمند تغییر روغن است.

 

نشانه‌های کثیف شدن روغن موتور

روغن موتور وقتی تازه و قابل استفاده باشد، رنگی شبیه عسل اما تیره‌تر دارد. اما به مرور زمان این رنگ رو به تیرگی می‌رود. این روند به جایی می‌رسد که روغن استفاده شده رنگی مایل به سیاه پیدا می‌کند. دو فاکتور در این زمینه نقش دارد که نخستین آن میزان استفاده و دیگری گذر زمان است. اما نباید تا زمان سیاه شدن رنگ روغن برای تعویض آن صبر کرد و بعد از تغییر رنگ به سمت تیرگی باید آن را تعویض کرد.

در صورتی که روغن خاصیت‌های به خصوص خود را بعد از استفاده و گذر زمان از دست داده باشد و تعویض نشود، می‌تواند لطمه‌های جبران ناپذیری به موتور و به طور کلی سیستم محرک خودرو وارد کند.

نشانه‌ی دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد، چراغ تعویض روغن است که در بعضی خودروها تعبیه شده. وقتی این چراغ روشن می‌شود نشانه‌ی واضحی است که نشان می‌دهد روغن دیگر قابل استفاده نیست و باید سریعا تعویض شود. همچنین یکی از دلایل روشن شدن چراغ چک خودرو می‌تواند کارآمد نبودن روغن موتور باشد.

 

مشکلاتی که روغن موتور نامناسب برای خودرو ایجاد می‌کند

روغن موتور علاوه بر سطح کیفی مختلف، دارای انواع متفاوتی است که هر کدام برای خودروهای خاصی مناسب است. برای مثال بعضی از موتورها در دمای بالاتری کار می‌کنند که روغن موتور مناسب خود را می‌طلبند. همچنین غلظت روغن‌ها با هم متفاوت است که باید مورد توجه قرار گیرد. همچنین روغن موتور خودروهای دیزلی با خودروهای بنزینی کاملا متفاوت است. این اطلاعات بر روی لیبل روغن موتور درج شده و باید به آن توجه کرد. استفاده از نوع نامناسب روغن موتور می‌تواند مشکلان گوناگونی برای خودرو به وجود آورد.

مشکل در روشن شدن خودرو در هوای سرد و همچنین وجود لرزش در دماهای پایین می‌تواند بر اثر توجه نکردن به نوع روغن و هماهنگی آن با موتور خودرو پدید آید. روغن‌ریزی و ایجاد بوی روغن سوخته از دیگر مشکلاتی است که در صورت توجه نکردن به نوع و کیفیت روغن موتور مصرفی به وجود می‌آید. اگر روغن موتور با نوع موتور هماهنگ نباشد و برای مثال غلیظ‍‌تر از حد استاندارد برای موتور خودروی شما باشد، با ایجاد مقاومت اضافه برای پیستون‌ها و دیگر اجزا، منجر به بالا رفتن میزان سوخت مصرفی می‌شود.

با انتخاب سرویس تعویض روغن پلاک می‌توانید مطمئن باشید که روغن موتور خودروی‌تان ضمن هماهنگ بودن با نوع موتور، بالاترین کیفیت را دارد و در سریع‌ترین زمان توسط کارشناسان مجرب در محل تعویض می‌شود.

 

چطور از خدمات تعویض روغن در محل پلاک استفاده کنیم؟

اگر فرصت کافی ندارید که اتومبیل خود را به تعمیرگاه ببرید و می‌خواهید از سرویس تعویض روغن در محل استفاده کنید کافی است وارد سایت یا اپلیکیشن پلاک شوید و با نام و شماره تلفن خود ثبت نام کنید. سپس وارد قسمت خدمات خودرو شوید و گزینه روغن موتور را انتخاب کنید. در این مرحله آدرس خود را وارد کنید و روز و ساعتی را که می‌خواهید از خدمات تعویض روغن در محل استفاده کنید تعیین کنید. و بالاخره سفارش خود را ثبت نهایی کنید تا متخصصین پلاک در زمان مشخص در محل مورد نظر شما حاضر شوند.

برای استفاده از سرویس تعویض روغن در محل پلاک روی لینک زیر کلیک کنید.

 

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: