خدمات مبل شویی آنلاین و قالیشویی چگونه در نگهداری از فرش و مبل به شما کمک می‌کند؟

 خدمات مبل شویی آنلاین و قالیشویی چگونه در نگهداری از فرش و مبل به شما کمک می‌کند؟

فرش یکی از اصلی‌ترین وسایل خانگی است که نقش مهمی در زیبایی و دکوراسیون خانه ایفا می‌کند. از آنجا که فرش در کف ساختمان پهن می‌شود و در معرض رفت و آمد مداوم قرار دارد، سریع کثیف می‌شود و باید شسته شود.

از آنجا که شستشوی فرش در خانه کاری سخت و زمان‌بر است و به انرژی زیادی نیاز دارد، امروزه موسسه‌هایی با عنوان قالیشویی‌ مشغول فعالیت هستند که با کمک دستگاه‌های پیشرفته، خدمات شستشوی فرش‌ها را انجام می‌دهند. با این تفاسیر اگر به دنبال قالیشویی آنلاینی می‌گردید که قیمت مناسبی داشته باشد، می‌توانید از طریق سامانه پلاک با بهترین شرکت‌های قالیشویی در سراسر کشور در ارتباط باشید. کارشناسان ما، بعد از اینکه فرش را در محل شما بررسی کردند نسبت به صدور فاکتور اقدام می‌کنند. قالیشویی‌های سامانه پلاک شستشوی فرش‌ها را با دستگاه‌های پیشرفته انجام می‌دهند و علاوه بر قالیشویی آنلاین، خدمات مبل شویی آنلاین نیز ارائه می‌دهند.

در ادامه قصد داریم اطلاعات مفیدی را در خصوص نکات قالیشویی، نحوه از بین بردن لک فرش، نحوه از بین بردن زردی فرش پس از شستن و نحوه سفید کردن ریشه‌های فرش در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

نکاتی درباره قالیشویی

نکات کاربردی برای از بین بردن لک روی فرش

برای پاک کردن اکثر لکه‌ها از روی فرش، دستورالعمل‌های زیر را پیروی کنید:

1-دو بطری اسپری خالی بردارید و یکی از آن‌ها را با آب سرد پر کنید. در بطری دیگر، یک چهارم قاشق چایخوری مایع ظرف‌شویی خفیف و یک فنجان آب گرم را با هم مخلوط کنید.

2-محلول حاوی مواد شوینده را روی یک پارچه جاذب (نه فرش) اسپری کنید، به طوری که تنها یک نقطه از پارچه نم‌دار شود. سپس به آرامی قسمت مورد نظر را مالش دهید و بعد پارچه تمیزی را به ملایمت روی آن بکشید. به محض حل شدن لکه و تا زمان از بین رفتن آن، به کار خود ادامه دهید.

3-به دستمال دیگری آب سرد اسپری کنید و از آن برای شستشوی محلول شوینده از فرش استفاده کنید و دوباره با یک پارچه خشک محل مورد نظر را پاک کنید.

4-یک حوله کاغذی را روی محل مرطوب قرار داده و یک گلدان سنگین را روی آن قرار دهید. در طول شب، حوله‌های کاغذی لکه‌های باقیمانده در عمق فرش را به خود جذب می‌کنند.

صبح روز بعد، الیاف را با انگشتان خود جمع کنید و اجازه دهید فرش در هوای آزاد خشک شود.

5-اگر لکه باقی ماند، بر اساس نوع لکه، رویکرد هدفمندانه‌تری را امتحان کنید.

از بین بردن لکه حیوانات خانگی از روی فرش

مهم نیست دوست چهارپای شما چقدر ناز باشد. فضولات و لکه‌هایی که بر جای می‌گذارد مطمئنا آزاردهنده است.

یکی از نکات قالیشویی برای از بین بردن لکه‌های حیوانات خانگی، استفاده از پاک کننده‌های فرش دارای آنزیم است که بوی فضولات را نیز از بین می‌برد.

بعد از اسپری کردن محلول پاک کننده، با یک پارچه تمیز و مرطوب محل مورد نظر را پاک کنید، سپس با کمک پارچه تمیز و مرطوب دیگری محل مورد نظر را شستشو دهید. در آخر پارچه تمیز دیگری را برای مدت 12 ساعت روی فرش قرار دهید.

از بین بردن لکه قهوه از روی فرش

مهم نیست فرش شما چه رنگی است، ابتدا سعی کنید تا حد ممکن باقیمانده قهوه را از بین ببرید. سپس یک قاشق غذاخوری صابون مایع را با یک قاشق غذاخوری سرکه سفید و دو فنجان آب گرم مخلوط کنید. بعد از آن، یک پارچه تمیز و سفید را به مخلوط آغشته کنید و روی محل مورد نظر مالش دهید. محل مورد نظر را با پارچه آغشته به آب سرد شستشو دهید و اجازه دهید فرش در هوای آزاد خشک شود.

از بین بردن زردی فرش بعد از شستن

زرد شدن فرش در واقع تغییر رنگ فرش به لکه‌ها یا نقطه‌های زرد رنگ است. زردی فرش یا به دلیل رنگ الیاف فرش است یا ماده شیمیایی که در ساخت فرش به کار می‌رود.

گاهی اوقات بعد از شستن فرش، رگه‌های زرد رنگی روی آن ظاهر می‌شود. برای از بین بردن زردی فرش بعد از شستن وسایل زیر را آماده کنید:

·       آمونیاک

·       آب

·       بطری اسپری

·       مایع ظرف‌شویی

·       پارچه نخی نرم

·       دستمال توالت

·       فرچه

·       جاروبرقی

مرحله 1

پاک کننده‌های گران‌قیمت بسیاری در بازار وجود دارند که اکثر اوقات کار نمی‌کنند. آمونیاک و آب اکثر موارد برای از بین بردن زردی فرش بعد از شستن خوب عمل می‌کند.

مرحله 2

نوع فرش را تعیین کنید. فرش‌های پشمی نیاز به راهکار متفاوتی نسبت به سایر فرش‌ها دارند. فرش‌های پشمی با آمونیاک جواب نمی‌دهند، بنابراین بهتر است برای از بین بردن لکه از روی آن‌ها از ترکیب مایع ظرف‌شویی و آب ملایم استفاده شود.

مرحله 3

یک قاشق چایخوری آمونیاک را با یک فنجان آب مخلوط کنید. این ترکیب را درون یک بطری اسپری تمیز بریزید.

دستکش‌هایتان را دستتان کنید، محلول را روی نقاط زرد شده فرش اسپری کنید و چند دقیقه صبر کنید. این ترکیب مخصوص فرش‌های بدون پشم است.

مرحله 4

برای از بین بردن نقاط زرد رنگ بعد از شستشوی فرش‌های پشمی، یک قاشق غذاخوری مایع ظرف‌شویی را با یک فنجان آب ترکیب کنید.

آن را درون بطری بریزید و مستقیما روی نقاط زرد شده اسپری کنید. دقت کنید که در این حالت فرش نباید خیس شود، تنها نم‌دار شدن آن کافی است.

مرحله 5

با استفاده از یک فرچه و با حرکات دورانی، به آرامی روی نقاط زرد رنگ بکشید به طوری که به اطراف پخش نشود. با کمک دستمال توالت مایع اضافی را جمع کنید.

هنگام استفاده از دستمال توالت برای تمیز کردن محلول اضافی، دو یا سه دستمال توالت را روی لکه بگذارید و محکم رو به پایین فشار دهید تا دستمال‌ها کاملا خیس شوند.

مرحله 6

فرش را برای مدت چند ساعت در هوای آزاد قرار دهید تا خشک شود. بعد از خشک شدن محل لکه‌ها را جاروبرقی بکشید.

چگونه ریشه فرش را سفید کنیم؟

برای سفید کردن ریشه‌های فرش باید ریشه‌ها را با دست صاف و مرتب کنید. سپس به کمک کمی مایع سفید کننده نسبت به شستشوی ریشه فرش اقدام کنید. پس از گذشت مدت زمان کمی، ریشه‌ها را با آب بشویید و اجازه دهید خشک شوند.

نکات قالیشویی

از مهم‌ترین نکاتی که باید هنگام شستشوی فرش‌ها رعایت شود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

·       قبل از اینکه اقدام به شستن فرش دستباف کنید بهتر است به کمک جاروبرقی یا جارو دستی فرش را جارو کنید تا مواد ریز و درشتی که در سطحش وجود دارد برداشته شود.

·       اگر لکه‌ای روی فرش وجود دارد، بهتر است ابتدا با استفاده از نکات گفته شده در بالا، لکه را از بین ببرید و سپس نسبت به شستشوی فرش اقدام کنید.

·       قبل از پهن کردن فرش برای شستشو، محیطی که قرار است فرش در آنجا شسته شود را با دقت جارو کنید و بشویید. بهتر است محیط شستشو کمی شیب داشته باشد تا آب سریع‌تر از فرش خارج شود.

·       از دیگر نکات قالیشویی این است که هرگز از سطوح آهکی، خاکی و گچی برای شستشوی فرش استفاده نکنید، زیرا این مواد ممکن است به بافت فرش آسیب برسانند.

·       برای شستشوی فرش‌های دستبافت هرگز از آب داغ استفاده نکنید زیرا آب داغ باعث به هم ریختن بافت و رنگ فرش دستبافت می‌شود.

·       برای شستشوی فرش دستباف نباید از شوینده‌های قوی استفاده کنید. بهترین شوینده برای شستن فرش‌های دستبافت، شامپو فرش است.

·       قبل از استفاده از شوینده، آن را با آب ترکیب کنید زیرا استفاده مستقیم از شوینده ممکن است به فرش آسیب برساند.

·       برای خشک کردن فرش ماشینی، بهتر است آن را یک ساعت در محلی که فرش را شسته‌اید به صورت شیب‌دار قرار دهید تا آب آن خارج شود. پس از آن، فرش را در حالی که نور مستقیم آفتاب به آن نمی‌تابد به پشت آویزان کنید.

ویژگی‌های بهترین قالیشویی آنلاین

فرش شویی آنلاین

به دلیل افزایش رقابت در ارائه خدمات مبل شویی آنلاین و قالیشویی آنلاین، باید به دنبال بهترین و معتبرترین مبل شویی ها و قالیشویی ها بود. بهترین قالیشویی آنلاین آن است که:

·       شستشوی فرش‌های دستبافت و ماشینی را به گونه‌ای متفاوت انجام دهد. از آنجا که فرش‌های دستبافت، ظرافت خاص و قیمت بالایی دارند، باید برای شستن آن‌ها تدابیری را به کار برد که رنگ و بافت فرش حفظ شود.

·       قبل از تحویل گرفتن فرش‌ها یا مبل‌های کهنه یا پوسیده، مشتری را در جریان وضعیت سلامت فرش یا مبل قرار دهد و بعد از رضایت مشتری، آن را بشوید و در صورت آسیب دیدن، آن را در بخش رفوگری ترمیم کند.

خدمات مبل شویی پلاک

سخن پایانی

قالیشویی آنلاین با کمک دستگاه‌های تمام اتوماتیک و پیشرفته و با بهره‌گیری از شیوه‌های استاندارد، بدون اینکه کوچک‌ترین آسیبی به الیاف و رنگ فرش برسد، نسبت به شستشوی فرش شما و از بین بردن لکه‌ها و کثیفی‌ها از روی فرش اقدام می‌کند.

دستگاه‌های قالیشویی با توجه به جنس الیافی که فرش دارد، میزان درجه حرارت آب و میزان شستشو را تنظیم می‌کنند.

از طرف دیگر، خدمات مبل شویی آنلاین و قالیشویی، عملیات خشک کردن فرش را تحت گردش هوای مناسب انجام می‌دهند؛ بنابراین، از بابت سپردن فرش‌هایتان به قالیشویی خیالتان راحت باشد.

بلاگ پلاک

https://pelak.com

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *