راهنمای پاک کردن انواع لکه از روی بدنه ماشین

حتما شما هم با صحنه ناخوشایند لکه های روی بدنه ماشین مواجه شده اید. صحنه ای که ممکن است شما را ناراحت و عصبی کند و می خواهید در اولین فرصت از شر این لکه های مزاحم خلاص شوید. این لکه ها ممکن است لکه های اسپری رنگی باشند و یا انواع دیگری از لکه و باید آن ها برطرف کرد در ادامه این مطلب شما را برای پاک کردن انواع لکه بر روی بدنه ماشین خود راهنمایی خواهیم کرد. با پلاک همراه باشید.

 

راهنمای پاک کردن انواع لکه از روی بدنه ماشین

راهنمای پاک کردن انواع لکه از روی بدنه ماشین

پاک کردن لکه های اسپری رنگی

شاید شما هم با این صحنه آزار دهنده مواجه شده باشید، لکه هایی که با اسپری های رنگی بر روی بدنه ماشین قرار گرفتند؛ اما بهترین راه های برای از بین بردن لکه های اسپری رنگی چیست؟
نگران نباشید! روش های خانگی موثری وجود دارند که شما می توانید از آن ها برای از بین بردن این لکه های آزار دهنده استفاده کنید. یکی از بهترین راه ها استفاده از استون یا پاک کننده لاک ناخن است.

1. استفاده از استون یا پاک کننده لاک ناخن برای پاک کردن لکه های اسپری

در این روش شما نیاز به مقداری استون دارید که می توانید آن را از فروشگاه های مرتبط خریداری کنید. اگر دسترسی به استون ندارید و یا وقت تهیه آن از فروشگاه را ندارید و می خواهید زودتر از شر لکه ها خلاص شوید می توانید از پاک کننده لاک ناخن استفاده کنید. پاک کننده ناخن یا پولیش حاوی استون ناخن دارای مقداری استون در محلول است که می تواند به از بین بردن لکه های رنگ کمک کند. حتما در نظر داشته باشید که هر چقدر میزان استون بالاتر باشد عملیات لکه بری با سرعت و کیفیت بهتری انجام می شود.
در مرحله دوم شما باید از یک پارچه نرم و مرطوب برای پاک کردن لکه ها استفاده کنید. برای این کار پارچه خود را با استون و یا پاک کننده لاک ناخن مرطوب کنید و برای این که پوست دست شما در تماس با استون آسیب نبیند حتما از دستکش پلاستیکی استفاده کنید. هر چند وقت یک بار پارچه خود را عوض کنید تا لکه ها به طور کامل پاکسازی شوند. حتما از پارچه نرم برای این کار استفاده کنید چون پارچه های زبر می تواند باعث آسیب بدنه حساس خودرو شما پس از عملیات لکه بری شود.
پس از این که تمام لکه ها پاک شد حتما تمام ماشین را با آب و مواد شوینده بشویید تا مواد باقی مانده بر روی بدنه ماشین به کلی پاک شود.

2. از خاک رس برای پاک کردن لکه های رنگ استفاده کنید

قبل از این که از خاک رس برای پاک کردن لکه های رنگ روی بدنه ماشین خود استفاده کندید ابتدا لازم است که ماشین خود را به طور کاملا با آب و مواد شوینده بشویید و خشک کنید و سپس عملیات پاکسازی با خاک رس را شروع کنید. اما خاک رس چگونه می تواند لکه های رنگی روی بدنه ماشین را پاکسازی کند؟

خاک رس در واقع یک ساینده پلیمری است که تمام لکه های روی بدنه ماشین را پاک می کند بدون آن که به سطح ماشین و رنگ اصلی بدنه آن آسیب بزند. پس استفاده از خاک رس می تواند یک روش مفید و کاربردی برای پاکسازی لکه های رنگی باشد. برای این کار شما تنها به یک کف دست خاک رس برای پاکسازی تمام لکه های بدنه ماشین نیاز دارید که می توانید آن را از فروشگاه های مرتبط خریداری کنید. پس از تهیه خاک رس آن را در اب گرم بریزید تا مرطوب شود سپس از روان کننده ها در خاک رس استفاده کنید و مقداری روان کننده نیز بر روی بدنه ماشین بریزید تا هنگام لکه بری با خاک رس بر روی آن خط وخش ایجاد نشود. حتما در تهیه خاک رس دقت داشته باشید؛ برخی از انواع خاک رس دارای سنگ ریزه هستند و ممکن است به بدنه ماشین آسیب بزنند پس حتما از نرم ترین خاک رس استفاده کنید و حتما آن ها را روان کننده ها مخلوط نمایید. پس از آن پد مخصوص و یا یک پارچه نرم برای شروع عملیات استفاده کنید.

پس از آماده کردن محلول خاک رس را به آرامی بر روی لکه های رنگی بکشید تا پاک شوند. برای افزایش سرعت و بهبود عملیات لکه بری می توانید هر چند وقت یکبار دستان خود را بشویید و از خاک رس جدید برای این کار استفاده کنید. در انتهای کار برای پاک کردن مقدار خاک رس باقی مانده بر روی بدنه ماشین می توانید از یک حوله و یا پارچه نرم استفاده کنید و رطوبت موجود بر روی بدنه ماشین را خشک کنید.

3. از واکس موم یا موم نخل استفاده کنید

واکس ها براق کننده و یا موم نخل از بهترین مواد برای پاکسازی لکه های رنگ روی بدنه ماشین هستند. برای تهیه این موارد می توانید به فروشگاه های لوازم خودرو مراجعه کنید و یا خرید خود را به صورت آنلاین انجام دهید. این مواد دارای روغن هایی هستند که به راحتی لکه های رنگ اسپری را از روی بدنه پاک می کنند بدون این که به رنگ اصلی بدنه آسیب بزنند. برای اینکار از یک اسفنج استفاده کنید و مقداری موم نخل و یا واکس بر روی آن بریزید و با حرکت دایره شروع به پاک کردن لکه های رنگی کنید؛ با این کار تمام لکه های ریز و درشت روی بدنه ماشین به طور کامل پاکسازی می شوند در نهایت هم برای پاک کردن باقی مانده واکس و یا موم روی بدنه ماشین می توانید از یک اسفنج مرطوب استفاده کنید.

پس از پاکسازی تمام لکه های بدنه با هر یک از روش های فوق می توانید از مرطوب کننده موی دارای لانونین برای براق کردن بدنه استفاده کنید. با این کار شیشه ها و بدنه براق تر و زبا تر می شوند و هم در مواقع بارش باران، قطرات آب از روی بدنه و شیشه رد می شوند و لکه آن ها باقی نمی ماند. برای پاک کردن شیشه ها نیز می توانید از دستمال مرطوب بچه استفاده کنید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.