اهمیت و نکات مهم نظافت اداره

 اهمیت و نکات مهم نظافت اداره

در این مطلب از مجله پلاک در مورد اهمیت نظافت اداره صحبت می‌کنیم. در دنیای کسب‌وکارهای امروزی، ظاهر محیط کار نیز مانند ظاهر افراد نقش مهمی در برداشت مردم از ما و کیفیت کارمان دارد. تمیز و مرتب بودن و نظافت اداره اهمیت بسیار بالایی دارد و در بسیاری از اوقات مخصوصا اگر نیروی خدماتی نداشته باشیم از آن غفلت می‌شود. نکته دیگر تاثیر نظم و نظافت محیط بر آرامش روانی کارکنان و نتیجه کار آنها است. بدون شک افراد در محیطی تمیز با احساس آرامش بیشتری روی کار خود تمرکز می‌کنند. علاوه‌بر تمرکز بالاتر مزایای دیگری از جمله هدر رفتن زمان کمتر، استرس کمتر، سود دهی بیشتر و روحیه کاری بهتر را می‌توان نام برد.

 

نظافت شرکت به بهترین شکل با 12 ترفند

 

 

اهمیت نظافت اداره

 

برای نظافت اداره بهتر است به‌طور مرتب از نیروی خدماتی استفاده شود تا علاوه بر مزایای ذکرشده از بروز و انتشار بیماری جلوگیری شود.

طبق تحقیقات، کارمندان به طور میانگین 9 روز از سال را به‌خاطر بیماری از کار باز می‌مانند که ممکن است از طریق کمبود نظافت اداره به آن مبتلا شده باشند.

یک صحفه کیبورد معمولی در اداره می‌تواند تا 7500 باکتری را در خود جا دهد.

ویروس‌هایی مانند آنفولانزا می‌توانند تا 24 ساعت در سطوح کثیف مانند میزکار یا تجهیزات الکترونیکی فعال باقی بمانند.

%60  غیبت کارمندان بیمار به علت تجهیزات کثیف حامل باکتری و میکروب است.

با توجه به استفاده‌ی مشترک دستگاه تلفن و کامپیوتر در برخی ادارات با تحقیقات انجام شده 25127 میکروب در یک اینچ تنها روی یک تلفن یافت شده که اهمیت نظافت شخصی و عمومی در یک محیط کاری را بیان میکند.

 

مراحل نظافت اداره

1-نظافت در ورودی ساختمان چون اولین برخورد با مراجعان را دارد از اهمیت بالایی برخوردار است.

2-نظافت قسمت پذیرش به دلیل اینکه مراجعان معمولا زمان زیادی را در پذیرش می‌گذرانند اهمیت دارد.

3-شست‌وشوی سرویس بهداشتی با مواد ضدعفونی کننده ضروری است.

4-نظافت میزکار که در روحیه کارکنان تاثیر به‌سزایی دارد.

5-نظافت وسایل الکتریکی و غیرالکتریکی روی میز فراموش نشود.

 

چرا بهتر است از موسسه‌های خدمات نظافتی برای نظافت اداره استفاده کنیم؟

 

کثیف بودن محیط کار باعث تاثیر منفی در تمرکز کارمندان شده و از بازده کاری آنها می کاهد. علاوه بر این با سپردن وظیفه نظافت شرکت به کارمندان، علاوه بر عدم نظافت صحیح و اصولی، باعث کاهش بازدهی آنها در وظیفه های تخصصی خودشان خواهد شد.

برون سپاری نظافت اداره باعث می‌شود تا انرژی و زمان کارکنان صرف مواردی غیر از کار اصلی خود نشود و بهره‌وری و کارایی کارکنان بالاتر ‌رود. نیروهای متخصص در شرکت ‌خدماتی بهترین روش‌ها را برای نظافت استفاده می‌کنند و آشنایی بیشتری با مواد شوینده و ابزارهای نظافت دارند و نتیجه بهتری از نظافت اداره حاصل می‌شود. علاوه بر نظافت بهتر نیروهای متخصص فعال در شرکت‌های خدماتی به دلیل آموزش کافی که در این حوزه دیده‌اند می‌توانند در زمان کمتری کار نظافت را انجام دهند.

درصورتی‌که کار نظافت اداره را به افرادی که مهارت کافی در این زمینه ندارند بسپاریم نتیجه آن افزایش آلودگی در محیط و کاهش کیفیت هوایی که در شرکت تنفس می‌کنید خواهد شد که این مسئله منجر به افزایش میزان ابتلای کارمندان به بیماری های مختلف می‌شود.

با توجه به دلایل گفته شده استفاده از یک موسسه خدماتی نظافتی برای نظافت شرکت بسیار موثر است و سطح سلامتی و در نتیجه کارایی و بهره‌وری اقتصادی را افزایش می‌دهد.

 

مراحل سفارش خدمات نظافت به‌صورت آنلاین

 

سفارش خدمات نظافت به صورت آنلاین مدتی است که مورد توجه ادارات قرار گرفته و باعث شده تا ادارات از مزایای برون سپاری نظافت بهره‌مند شوند. بدین ترتیب ادارات به منظور استفاده از نظافت‌چی و یا کارگر نظافت اداره نیازی به ثبت سفارش از طریق مراجعه حضوری و یا تماس تلفنی با موسسات خدمات نظافتی نخواهند داشت و با صرف چند دقیقه زمان و اتصال به اینترنت می‌توانند نظافتچی مناسب خود را انتخاب کنند و از تمام پیچیدگی‌های قدیمی بی‌نیاز شوند.

برای بهره‌مندی از خدمات نظافت اداره پلاک کافیست به سایت و یا اپلیکیشن پلاک مراجعه و با وارد کردن مشخصات خود ثبت‌نام کنید.

اکنون می‌توانید سرویس مورد‌نظر خود را انتخاب کنید. پس از انتخاب نوع سفارش آدرس، تاریخ و زمان موردنظرتان را تعیین کنید و در‌نهایت نحوه پرداخت را به دلخواه خود انتخاب کنید و دکمه ثبت سفارش را بزنید. پلاک‌یاران متخصص برای ارائه خدمات موردنظر در روز و ساعت تعیین‌شده در محل حاضر می‌شوند.

فراموش نکنید پس از استفاده از این خدمات امتیاز و نظر خود را در پلاک ثبت کنید تا افراد دیگری که مایل‌اند از خدمات نظافت اداره پلاک استفاده کنند بتوانند با راهنمایی شما پلاک‌یار خود را راحت‌تر انتخاب کنند.

 

بلاگ پلاک

https://pelak.com

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *