گاز خوردن ماشین در حالت دنده خلاص

در صورتی که اتومبیلتان بدون علت گاز بخورد و در اثر افزایش گاز اتومبیل دور موتور نیز افزایش یابد نشان دهنده این است که اتومبیل دچار نقص فنی می باشد. در این مطلب قصد داریم به شما توضیحاتی را در مورد علل گاز خوردن ماشین در حالت دنده خلاص بدهیم. با پلاک همراه باشید.

گاز خوردن ماشین در حالت دنده خلاص

گاز خوردن ماشین در حالت دنده خلاص

مشکلاتی که سبب گاز خوردن ماشین در حالت دنده خلاص می شود:

۱. در صورتی که اتومبیل سنسور و موتور دریچه گاز داشته باشد.
۲. استپر موتور
۳. سنسور فشاری که هوا از آن وارد می شود و نام دیگر آن مپ سنسور می باشد.
۴. مشکل داشتن سیم و پدال و دریچه گاز
۵. سنسور دور موتور
۶. نشتی دادن هوا از هوزینگ دریچه گاز که نام دیگر آن منیفولد می باشد و سیستمی که هوا از آن وارد می شود.
۷.ECU موتور که نام دیگر آن ایپرام می باشد و باید از طریق فلش برنامه ریزی گردد.
8. امکان دارد که با شستن موتور یا به دلایلی دیگر به موتور آب ریخته شود و باعث شود که بعضی از سنسور های اتومبیل مثل کیلومتر خیس شوند و ای سی یو درست کار نکند. برای بر طرف کردن این مشکل باید با کمک فلش آن را حل کرد.
9. انژکتورها و موارد دیگر

از پر اهمیت ترین مسائلی که رانندگان در رابطه با اتومبیل با آن مواجه می شوند تنظیم موتور می باشد.

چند روش را برای زمان انجام تنظیم موتور و علائمی که نیاز به تنظیم موتور است را بیان می کنیم:

چه زمانی باید تنظیم موتور انجام شود؟

در هنگام برخورد با علائمی مثل کاهش شتاب اتومبیل، تکان خوردن بدنه خودرو، شنیدن صدایی غیر طبیعی از موتور و این چنین مواردی یعنی که باید تنظیم موتور را انجام داد.

علائمی که نشان می دهد تنظیم موتور اتومبیل باید انجام شود

چراغ های هشدار دهنده
چراغ های هشدار دهنده روی داشبورد قرار دارند. این چراغ ها با روشن کردن اتومبیل روشن شده و بعضی مواقع به علتی و جهت نشان دادن اشکالی در اتومبیل (سیستم یا قطعات اتومبیل) روشن می مانند. برای بر طرف کردن این اشکال در زودترین زمان ممکن اقدام نمایید. احتمال دارد چراغ عقب خورده سوخته باشد و یا در سیستم انتقال سوخت ایرادی به وجود آمده باشد. به موقع برطرف کردن یک مشکل کوچک موجب شده که از هزینه های بعدی جلوگیری شود.

ریپ خوردن
در صورتی که اتومبیلتان هنگام گاز دادن یک دفعه ریپ می زند علاوه بر اینکه ممکن است مشکلی وجود داشته باشد، احتمالا خطرآفرین هم باشد. این ریپ زدن به خاطر کثیف بودن شمع های خودرو یا گرفته شدن فیلتر سوخت یا مشکلات دیگر می باشد.

خوب استارت نخوردن خودرو
اگر خودرویتان باید چند بار استارت بخورد تا روشن شود یا اصلا استارت نمی خورد یا اینکه با استارت خوردن روشن نمی شود حتما نقصی پیدا کرده است. احتمال دارد به خاطر ضعیف شدن باطری یا مشکلی در استارت خودرو و یا نقص های دیگر است.

مصرف بنزین زیاد
در صورتی که مصرف سوخت خودروی شما افزایش یافته ممکن است مشکل در باد تایرها باشد، یا اینکه یک قطعه از ترمز گیر کرده و یا باید تنظیم اتومبیل را انجام دهید. این عیب را قبل از اینکه مشکل جدی تری برای شما بوجود آورد بر طرف کنید.

به چه دلیلی پدال ترمز و اتومبیل در زمان ترمز کردن لرزش دارد؟

زمانی که پدال ترمز لرزش بسیاری دارد این نشان می دهد که سیستم ترمز گیری مشکل دارد. در سیستم هایی که از سیستم ABS برخوردار هستند لرزش پدال ترمز یعنی اینکه سیستم عملکرد خوبی دارد ولی در اتومبیل هایی که ABS ندارند نشان دهنده مشکلی در اتومبیل می باشد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.